Krčki vrtić „Katarina Frankopan“ pomaže najmlađima na području zahvaćenom potresom

Nakon što petrinjski vrtić bude obnovljen, vrtići Primorsko – goranske županije će u dogovoru s ravnateljicom „Petrinjčice“ financijski pomoći u opremanju i nabavci didaktičkog i drugog potrebnog materijala.

Aktiv ravnatelja dječjih vrtića Primorsko – goranske županije donio je odluka da će vrtići pružiti prijeko potrebnu pomoć Dječjem vrtiću Petrinjčica iz Petrinje čija je zgrada oštećena u potresu koji je nažalost zahvatio banijsko područje. U dogovoru s ravnateljicom vrtića osigurat će se financijska i materijalna podrška kako bi vrtićarci što prije ponovno mogli u svoju dječju kuću po „njihovoj mjeri“ na bezbrižnu igru, druženje i učenje.

Kako bi se velike materijalne štete što prije sanirale za Grad Petrinju otvoren je transakcijski račun u Hrvatskoj poštanskoj banci dioničko društvo, Zagreb, Jurišićeva 4. Budući da je i najmanja pomoć dobrodošla, svi koji mogu i žele, donaciju mogu uplatiti na broj računa:

IBAN: HR28 2390 0011 5001 9806 9- GRAD PETRINJA (s naznakom ZA DJEČJI VRTIĆ) – DONACIJE u valutama HRK i EUR

SWIFT: HPBZHR2X

Nakon što petrinjski vrtić bude obnovljen, vrtići Primorsko – goranske županije će u dogovoru s ravnateljicom „Petrinjčice“ financijski pomoći u opremanju i nabavci didaktičkog i drugog potrebnog materijala kako bi mališani ponovno imali zasluženo bogato i poticajno prostorno- materijalno okruženje.

Vezano uz nemili događaj potresa koji je zahvatio dio Hrvatske, podsjetimo kako institucije ranog i predškolskog odgoja imaju obvezu i odgovornost provoditi mjere zaštite i spašavanja za slučaj iznenadnog događanja . Dječji vrtić „Katarina Frankopan“ stoga dva puta godišnje provodi vježbu evakuacije simulirajući iznenadni događaj i opasnost sukladno Planu evakuacije i spašavanja . Svaki je djelatnik vrtića upoznat sa zaduženjem i odgovornošću prilikom nastanka rizične situacije. Na taj se način osigurava što žurnije i organizirano napuštanje svih prostorija u kojima borave djeca i zaposlenici, sve sa ciljem otklanjanja ili smanjenja rizika nastalih iznenadnim događajem. Djecu se kroz svakodnevne aktivnosti  educira o samozaštiti od opasnosti te ih se unaprijed priprema za vježbu evakuacije kroz razgovor, slikovnice, razne igre kao i samom najavom vježbe.

error: Content is protected !!