DUBoak: Predavanje Ive Orlića “Pod jedrima oko svijeta”
Martina Frka Milotić 8 hours ago Kultura & zabavaSvoje doživljaje s tog (životnog) putovanja opisao je i u knjizi Fiu Odiseja – Pod jedrima oko svijeta (2020.) koju će ovom prigodom i predstaviti
U Interpretacijskom centru maritimne baštine DUBoak, u petak 10. travnja od 20 sati, održat će se predavanje “Pod jedrima oko svijeta”.
Predavanje će održati Ivo Orlić, umirovljeni profesor fizike, predavač na nizu sveučilišta u Europi, Aziji i Australiji, porijeklom naš otočanin iz Punta, ujedno i treći Hrvat koji je oplovio svijet. Na svoje 100 000 kilometara, odnosno 60 000 nautičkih milja dugo putovanje u 14-metarskoj jedrilici Fiu, otisnuo se još 2003. upravo iz Punta u koji se nakon nešto više od dvije godine uspješno i vratio.
Svoje doživljaje s tog (životnog) putovanja opisao je i u knjizi Fiu Odiseja – Pod jedrima oko svijeta (2020.) koju će ovom prigodom i predstaviti.
Program je organiziran u suradnji s Jedriličarskim klubom Malinska.


