Zlato i bronca za puntarske streličare

Na Prvenstvu Hrvatske za djecu do 15 godina održanom u nedjelju 30. lipnja u Novom Marofu nastupio je 51 mladi streličar iz 21 hrvatskog kluba. Natjecanje se odvijalo u svih pet stilova a po prvi put je pored dosadašnjih U13 i U15 kao kategorija uvedena kategorija U11.

SK Koros iz Siska predstavilo je 6 streličara među kojima i puntarski dvojac, brat i sestra Luka i Marta Maravić, oboje u stilu tradicionalnoga luka.

Među djevojčicama do 13 godina Marta je sa ispucanih 559 krugova zauzela treće mjesto i osvojila brončanu medalju.

Luka je u kategoriji dječaka do 15 godina osvojio prvo mjesto i zaslužio zlatnu medalju. Sa ispucanih rekordnih 585 krugova za 16 je krugova premašio dosadašnji državni rekord koji je lani u Čakovcu postavio njegov stariji brat Niko.

Čestitke Maravićima na ostvarenim rezultatima! Streličarski klub Koros iz Kutine dobio je značajno pojačanje prelaskom rekorderske obitelji Maravić iz SK Maura kal u svoje redove.

error: Content is protected !!