Odlični rezultati krčkih streličara na 26. Svetom Sebastijanu

Između 101 streličara iz 18 klubova u kvalifikacijskom dijelu turnira našlo se i petero streličara krčkoga SK Maura kal

U nedjelju, 3.3.2024. godine u sportskoj dvorani Sutinska Vrela na Podsusedu u organizaciji PSK Zagreb 1955. održano je dvoransko WA STAR 2×18 + OR natjecanje, 26. Sveti Sebastijan.

Deseti po redu turnir po WA 2×18 pravilima u dvoranskoj 2023./24.natjecateljskoj sezoni bio je ujedno i posljednja prilika za streličare da u kvalifikacijskom dijelu turnira “ulove” normu za predstojeće Prvenstvo Hrvatske dok su se za konačan poredak na postolju streličari borili u eliminacijskom dijelu ovog natjecanja.

Između 101 streličara iz 18 klubova u kvalifikacijskom dijelu turnira našlo se i petero streličara krčkoga SK Maura kal no zbog nedostatne konkurencije samo se njih troje imalo prilike ogledati i u eliminacijskim borbama.

Mihael Živić je u kadetskoj konkurenciji zakrivljenoga luka zauzeo prvo mjesto ali sa rezultatom od 305 ispucanih krugova nije ostvario normu za PH.
Marijana Sindičić-Baotić zauzela je drugo mjesto među seniorkama golog luka te sa rezultatom od 461 kruga potvrdila od prije ostvarenu normu za PH.

Anna Pylypenko je u kvalifikacijskom dijelu sa ispucanim 341 krugom zauzela treće mjesto među kadetkinjama gologa luka. Mada je u prvom krugu eliminacijskih dvoboja izgubila od Vite Justić iz Rijeke koja je u konačnici osvojila zlato, Anna je u drugom dvoboju pobijedila Saru Ibrahimović iz SK Sisak i tako potvrdila u kvalifikacijama osvojeno treće mjesto.

Mirko Baotić je u kvalifikacijskom dijelu turnira sa ispucanih 407 krugova zauzeo četvrto mjesto. Međutim, u tri kruga eliminacijskih dvoboja uspio se izboriti za treće mjesto među veteranima gologa luka.

Aleksandar Černjul se u kvalifikacijama sa 392 ispucana kruga pozicionirao na peto mjesto ali je i on svoj plasman popravio u eliminacijama te se u konačnici nakon tri kruga dvoboja našao na nezahvalnom četvrtom mjestu među seniorima gologa luka.

Mada bez novoosvojenih normi naši su se streličari u dobrom raspoloženju vratili na otok zadovoljni sa osvojenim zlatnom, srebrnom i dvije brončane medalje.

error: Content is protected !!