Krčkom SK Maura kal pripale tri zlatne, dvije srebrne i jedna brončana medalja na Prvenstvu Hrvatske

Krčki SK Maura kal predstavljalo je sedam natjecatelja u sve tri discipline lukova bez nišanskih sprava

U nedjelju, 1.10.2023., na stadionu Sportskog centra “Sloboda” u Varaždinu, Hrvatski streličarski savez i Streličarski klub Cekin organizirali su Prvenstvo Hrvatske u WA 720 streličarstvu.

Turnir je zbog organizacijskih problema održan u jednom danu a ne, kako je uobičajeno, dva dana pa je zato izostao “šlag na kraju” odnosno eliminacijski dio u kojem se streličari ogledaju u dvobojima “jedan na jedan” gdje često dolazi do turbulentnih preokreta u ukupnom poretku.

U jutarnjem turnusu koji je bio rezerviran za olimpijske discipline, lukove sa nišanskim spravama, natjecalo se ukupno 62 streličara iz 19 klubova i to 32 streličara Zakrivljenoga i 30 streličara Složenoga luka.

U drugom, popodnevnom dijelu natjecalo se ukupno 77 streličara iz 23 kluba i to 20 streličara Golog, 42 streličara Tradicionalnog i 15 streličara Dugoga luka.

Krčki SK Maura kal predstavljalo je sedam natjecatelja u sve tri discipline lukova bez nišanskih sprava. Naši su streličari sa Prvenstva Hrvatske kući ponijeli tri zlatne, dvije srebrne i jednu brončanu medalju.

Kao veteran Gologa luka Drago Maravić zauzeo je drugo mjesto.

U disciplini Tradicionalnog luka natjecali su se Mirko Baotić, Aleksandar Černjul te Niko i Luka Maravić. Među veteranima Mirko je zadnjom stijelom izborio bod prednosti i zauzeo treće mjesto. Kao senior Aleksandar je u vrlo jakoj konkurenciji državnih rekordera i reprezentativaca zauzeo 15. mjesto.

Braća Niko i Luka Maravić zauzeli su prvo i drugo mjesto u kategoriji U18.

Disciplinu Dugoga luka pucali su Liam Rodman i Marijana Sindičić-Baotić. Liam je zauzeo prvo mjesto u kategoriji U18. Osvojivši prvo mjesto u kategoriji seniorki Marijana se također okitila zlatnom medaljom.

Ovim je turnirom završila ovogodišnja vanjska sezona WA 720 metnoga streličarstva što znači da se streličari sad počinju pripremati za dvoranske turnire po WA 2×18 pravilima.

error: Content is protected !!