INTERVJU Zašto se problem Picika ne može riješiti već više od desetljeća? Razgovarali smo s Čedomirom Milerom

Upit ćemo uputiti i nadležnom inspektoratu, a evo što o cijelom slučaju kaže Čedomir Miler, zamjenik gradonačelnika, koji se Picikom bavi već duže od desetljeća.

Problem nelegalnog naselja na Piciku, na mjestu gdje je nekada bila šuma, traje već duže od desetljeća. Da se želi riješiti, riješio bi se – kažu revoltirani građani – i imaju pravo. Gdje, dakle, zapinje?

Područje Picika na otoku Krku ima tu nesreću da s njega puca prelijep pogled na more i okolne otoke. Početkom dvijetisućitih ondje je, pod izlikom uzgoja maslina, bespravno izgrađeno 30-ak objekata i devastirano oko 70 tisuća kvadrata šume. 2014. godine broj bespravnih objekata narastao je na oko 150, a do 2019. se udvostručio.

Picik je danas čitav jedan nelagalan grad koji se prostire na 250 tisuća četvornih metara cesta, ograđenih parcela, terasa, s 28 čvrstih objekata, 181 montažnom kućom i 88 kamp kućica.  Neki objekti su montažni, neki su zidani, ispred nekih su parkirani gliseri. Video nadzor i upozorenja o privatnom vlasništvu na sve strane, baš kao i građevinski materijal koji nagovješćuje novu gradnju.

Nadležnom inspektoratu sve je već odavno prijavljeno, Grad šalje požurnice. Vlasnici od Grada Krka pak traže legalizaciju.

Evo što o cijelom slučaju kaže Čedomir Miler, zamjenik gradonačelnika, koji se Picikom bavi već duže od desetljeća.

Upit ćemo uputiti i nadležnom inspektoratu, a odgovor ćemo objaviti kada ga dobijemo.

error: Content is protected !!