Svečano predstavljen novi vizualni identitet i logo Gradske knjižnice Krk
Martina Frka Milotić 17 hours ago Kultura & zabavaPosebnu pozornost zaslužili su i najčitatelji u kategoriji djeca i odrasli; oni su darivani omiljenim knjigama, besplatnom članarinom za 2026. godinu i novim promomaterijalima
Ove srijede svečano je predstavljen moderni, novi vizualni identitet i nositelj loga Gradske knjižnice Krk – Franko. Time je ova gradska ustanova na najljepši način zaokružila uspješnu 2025. godinu.
Svi posjetitelji i uzvanici tako su konačno saznali kako su povezani voditelji programa – Franko Ćuk (Mario Battifiaca) i Irena Grdinić u ulozi njegove Đurđe. Na zabavan način, poput predstave u predstavi, uz najzaslužnije za njegovo oblikovanje – grafičke dizajnere Anamariju Žic (MONTE Creative Studio) i Ivana Skendera (NaaMa dizajn), prikazana je simbolika znaka (uz tradiciju do modernoga, poštujući naše nasljeđe i glagoljicu) te njegova primjena na promotivnim materijalima.

Ravnateljica Gradske knjižnice Krk, Daria Papa, viziju i razvoj knjižnice usporedila je s knjigom i njenim poglavljima. Začeci knjižnične djelatnosti javljaju se još u 19. st. Algarottijevom zbirkom i djelovanjem čitaonica, nastavljaju se 1954. godine osnutkom Općinske knjižnice Krk, slijede “istrgnute stranice poglavlja” kada knjižnica nije imala dostatan prostor, začeci promjena su 1991. osnivanjem Narodne knjižnice Krk i 2007. godina kada knjižnica seli u današnji prostor.
“Ovaj je događaj pokazao da će i nastavci romana koji pišemo aktivnostima u skladu s našim novim motom – Knjiga za sve i knjiga svima- biti uspješni, a time će se otvoriti i potreba za novim, većim prostorom za događanja i zainteresiranu publiku koje svakako ima! Jer… ova se knjižnica može i mora popuniti s još mnogo likova i fabula oblikujući zanimljiv suživot knjiga, korisnika i knjižničara koji žive u skladu s promjenama koje nas okružuju”, kažu iz Gradske knjižnice Krk.

Posebnu pozornost zaslužili su i najčitatelji u kategoriji djeca i odrasli; oni su darivani omiljenim knjigama, besplatnom članarinom za 2026. godinu i novim promomaterijalima.
Kategorija djeca:
Mihael Zec – 154 pročitane knjige u 2025. godini,
Viggo Hulak – 46,
Filip Barac – 45,
Luka Barac – 44,
Fran Grubišić – 37,
Marta Pinjušić Pokas – 35
Kategorija odrasli:
Slavica Bićanić – 306 pročitanih knjiga u 2025. godini,
Desanka Papa – 182,
Ruža Kraljić – 88
Odigrana je i nagradna tombola u kojoj su prisutni darivani novim promomaterijalom Knjižnice. Zanimljivu večer vrijednu pamćenja zaokružilo je druženje uz slatko-slani domjenak.
“Ovom prilikom želimo još jednom zahvaliti svima vama, korisnicima i svim suradnicima bez kojih ove brojke i uspjesi ne bi bili takvi kakvi jesu. Ponosni, sretni i zadovoljni idemo dalje u 2026. godinu, s čak 31% više korisnika nego na početku 2025.g., a u kojoj nas očekuju brojne novosti i zanimljivosti. Sretne i mirne blagdane želimo vam od srca!” poručuju iz Gradske knjižnice Krk.

