Streličarski vikend na Rakitju: Krčki streličari ponovo odlični

Tijekom proteklog vikenda 27. i 28. svibnja, na terenima Rehabilitacijskog centra Tigar na Rakitju u organizaciji SK Tigar održan je streličarski vikend u kojem su sudjelovali i krčki streličari SK Maura kal.

U subotu, na natjecanju FIELD 12+12, okupilo se 23 streličara iz 12 hrvatskih i tri slovenska kluba. Na kružnoj stazi koja ja vodila kroz gustu šumu i visoku travu, kroz duboko blato i plitku vodu, natjecatelji su se trudili ostvariti što bolje rezultate pucajući na mete raznih veličina i različitih, poznatih i nepoznatih, udaljenosti.

Bez dovoljne konkurencije u svih pet disciplina svi su streličari osvojili poneku medalju pa tako i Marijana Sindičić-Baotić iz krčkoga SK Maura kal, koja se pucajući svoju osnovnu disciplinu Dugi luk, prvi put okušala u ovoj formi natjecanja te kući pošla sa srebrom oko vrata.

“Mada je sport natjecanje za što bolje rezultate, nisu uvijek rezultati i medalje na prvom mjestu. Druženje, stjecanje novih iskustava, probijanje vlastitih granica također su sastavni dio sporta”, ističu iz Maura kala.

Drugoga dana, u nedjelju 28. 5. pod nazivom “Sveta Nedjelja 2023” , održano je drugo kolo kupa mladih, natjecanje u metnom streličarstvu, na kom se okupilo 28 dječaka i djevojčica do 15 godina iz devet hrvatskih klubova. Sedmero mladih iz SK Maura kal rasporedilo se u dvije discipline.

Mihael Živić nastupio je u disciplini zakrivljenog luka za dječake do 15 godina, gdje je osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju. Niko Maravić je u disciplini gologa luka za dječake do 15 godina ispucao osobni rekord te osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju.

Djevojčice golog luka imale su veću konkurenciju pa su tako nakon prvog kvalifikacijskog dijela natjecanja imale priliku popraviti svoje pozicije u eliminacijskom dijelu. Rea Hunjadi i Antonija Justinić u prvom su se dijelu natjecanja pozicionirale na drugo i treće mjesto među djevojčicama do 15 godina te kroz eliminacijske borbe potvrdile svoje pozicije, dok je Anna Pylypenko u kvalifikacijskom dijelu natjecanja zauzela peto mjesto i tako ostala bez mogućnosti da kroz eliminacijske dvoboje popravi poziciju u ukupnom poretku.

Među djevojčicama gologa luka do 13 godina natjecale su se sestre Vanja i Vida Milovčić. U kvalifikacijama Vanja je zauzela šesto mjesto, dok je Vida zauzela četvrto mjesto i tako ušla u eliminacijski dio natjecanja gdje je u vrlo napetoj, potpuno izjednačenoj borbi poklekla pod pritiskom i zadnjom strijelom nažalost potvrdila svoju poziciju. Time je ostala bez medalje, ali je kući pošla bogatija za jedno veliko iskustvo.

error: Content is protected !!