Obilježen Dan Grada i Župe Delnice
Martina Frka Milotić 2 hours ago S kopna i škojaSvečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Delnica u Radničkom domu obilježeni su Dan grada Delnica i Dan župe sv. Ivana Krstitelja
U ime Primorsko-goranske županije svečanosti su prisustvovali župan Ivica Lukanović i predsjednik Županijske skupštine Marko Boras Mandić.
U svojoj čestitci Delničankama i Delničanima župan Ivica Lukanović istaknuo je važnost stavljanja naglaska upravo na ljude te zajednički rad kako bi standardi građana bili bolji. Podsjetio je da su osnovne stvari o kojima Županija mora brinuti zdravstvo, školstvo i socijala. „Mi se vraćamo svojim glavnim poslovima i namjere su da podignemo značajne standarde u takvim ustanovama. Dužni smo se ispričati građanima Delnica zbog predugih radova na Domu zdravlja. Nije lako isporučivati uslugu javnog zdravlja u pravom gradilištu kakav taj Dom zdravlja trenutno jest. Sredinom osmog mjeseca radovi bi trebali biti gotovi, a Dom za starije, koji bi trebao početi raditi u prvoj polovici iduće godine, sigurno će biti jedna dodatna kvalitetna usluga za građane i građanke Gorskog kotara,“ rekao je Lukanović.
U Osnovnu školu Ivana Gorana Kovačića stiže novo kombi vozilo za prijevoz učenika, a među školskim objektima na području Gorskog kotara, za koje je u planu energetska obnova, delničke su osnovna i srednja škola.
Na početku sjednice prisutne je pozdravio potpredsjednik Gradskog vijeća Franjo Jakovac koji je govorio o radu Vijeća u protekloj godini.
U svom osvrtu na proteklu godinu gradonačelnik Igor Pleše istaknuo je da su sve aktivnosti nastojale unaprijediti kvalitetu života svih građana – od komunalne infrastrukture, prometne povezanosti, obrazovanja, sporta, s posebnim naglaskom na najmlađe. Istaknuo je kako je pad broja stanovnika zaustavljen, na jesen kreću tri razreda prvašića, a pada i nezaposlenost.
Prisutne su pozdravili i uputili čestitke, u ime goranskih općina i gradova, gradonačelnik Vrbovskog Dražen Mufić, u ime prijateljskih gradova i općina načelnik Fažane Radimir Korać, saborska zastupnica i izaslanica predsjednika Sabora RH i premijera Vlade RH Majda Burić, general pukovnik Marijan Mareković, izaslanik predsjednika RH Zorana Milanovića.
Tradicionalno za ovu prigodu, dodijeljene su gradske nagrade i povelje. Nagradu za životno djelo posthumno je dobila dr. Maja Stipaničić, dok je godišnja nagrada uručena Paoli Živanović, mladoj skijašici trkačici i volonterki Crvenog križa. Poveljama za obljetničku godinu postojanja i rada nagrađeni su OŠ Ivana Gorana Kovačića, Delnice (190 godina), Športsko-ribolovno društvo Goran iz Broda na Kupi (100 godina), Lovačko društvo Tetrijeb iz Delnica (80 godina), Lovačko društvo Divokoza iz Broda na Kupi (80 godina), Klub liječenih alkoholičara Delnice (60 godina), Boksački klub Delnice (20 godina), Društvo športske rekreacije Parejda iz Delnica (20 godina) te Plivački klub Delnice (20 godina).
Zahvalnice gradonačelnika dobili su Ivan Podnar za sudjelovanje u TV emisiji Survivior te djelatnice Gradske knjižnice “Janet Majnarich” Indira Rački Joskić, Ivana Majnarić Pleše i Olgica Glad Klepac.
Svečanu sjednicu svojim su nastupima upotpunili polaznici Dječjeg vrtića Hlojkica i učenici OŠ Ivana Gorana Kovačića.

