Novi podaci: Sve plaže na Krku imaju kristalno čisto more – osim jedne
Martina Frka Milotić 7 days ago NovostiRezultate NZZJZ PGŽ objavljuje na temelju broja mikrobioloških pokazatelja (crijevnih enterokoka i E. coli) u uzorcima mora
Na stranicama Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije objavljeni su najnoviji rezultati analize mora na kvarnerskim plažama. Najnovija analiza provedena je sredinom srpnja i pokazala je da je more na svim krčkim plažama najviše kvalitete, odnosno izvrsne kakvoće – s jednom iznimkom.
Plaža Sv. Marek na području Risike dobila je nisku ocjenu, “zadovoljavajuće”, baš kao i tri plaže na području Kantride i Novog Vinodolskog. Sv. Marek je zaštićena uvala na području općine Dobrinj, a zbog pješčane plaže i lakog pristupa omiljena je destinacija za obitelji s djecom. Na sva četiri prethodna ovogodišnja mjerenja analiza je ondje pokazivala izvrsnu kakvoću mora, dok je 16. srpnja ocjena bila tek “zadovoljavajuća”.
Na nijednoj krčkoj plaži kakvoća mora nije označena kao “dobro”, a nema ni lokacija na kojima je more nezadovoljavajuće kakvoće.
Rezultate kakvoće mora NZZJZ PGŽ objavljuje neposredno nakon svakog ispitivanja, na temelju broja mikrobioloških pokazatelja (crijevnih enterokoka i E. coli) u uzorcima mora, prema kriterijima propisanim nacionalnom uredbama.