Postanite volonter Udruge Mali veliki svjetovi, pružite podršku djeci s teškoćama

Projekt osnažuje volontere te aktivno gradi inkluzivnije društvo u kojem svako dijete ima priliku za razvoj, a svaki pojedinac priliku za doprinos

Udruga „Mali veliki svjetovi“, osnovana 5. prosinca 2025., u svega nekoliko mjeseci postala je mjesto rasta, podrške i inkluzije za djecu s teškoćama u razvoju i njihove obitelji.

Aktivnosti koje se provode unutar udruge osmišljene su s ciljem poticanja razvoja djece kroz rekreativne i kreativno-senzorne radionice, dok roditelji imaju priliku sudjelovati u grupama podrške i RDI radionicama. Na taj način osnažuju se ne samo djeca, već i njihove obitelji, koje dobivaju konkretne alate i razumijevanje za kvalitetniji odnos s vlastitim djetetom.

S rastom broja korisnika, javlja se i potreba za uključivanjem volontera. Međutim, naglasak nije na kvantiteti, već na kvaliteti. Upravo iz te potrebe nastao je projekt „Volontiranjem do inkluzije“ – jačanje volonterstva u radu s djecom s teškoćama, kojeg je financirala Primorsko – goranska županija. Projekt je usmjeren na osnaživanje građana za aktivno i kvalitetno volontiranje kroz strukturiranu edukaciju i praktično iskustvo.

Program se provodi kroz dva ključna segmenta od kojih prvi dio obuhvaća teoriju, a drugi praktični rad. Teorijski se dio odnosi na edukacije o važnosti volonterstva u društvu, osnovama rada s djecom s teškoćama, komunikacijskim vještinama te etičkim standardima i zaštiti djece. Usporedno s time, volonteri sudjeluju u praktičnom radu gdje, uz stručno vodstvo, aktivno pomažu u radionicama i pružaju individualiziranu podršku djeci.

Posebna vrijednost ovog projekta leži u multidisciplinarnom timu stručnjaka koji svojim iskustvom i znanjem osiguravaju kvalitetu edukacije i rada. Kroz ovakav pristup, projekt osnažuje volontere te aktivno gradi inkluzivnije društvo u kojem svako dijete ima priliku za razvoj, a svaki pojedinac priliku za doprinos.

“Ako želite postati volonter Udruge „Mali veliki svjetovi“ ili trebate dodatne informacije, slobodno nam se javite putem e-maila na udruga.mvsvjetovi@gmail.com ili nas nazovite na +385 97 604 0751.

U vremenu kada potreba za podrškom osobama s invaliditetom postaje sve izraženija, s ponosom možemo reći da na zlatnom otoku imamo mjesto na kojem se roditelji djece s teškoćama osjećaju viđeno, shvaćeno i uvaženo. S obzirom na to da smo tek nedavno započeli rad, iznimno smo sretni i ponosni na dosad ostvarene ciljeve”, kaže Irena Crnčić ispred Udruge “Mali veliki svjetovi”.

error: Content is protected !!