Krčki učenici ostvarili odličan rezultat na Županijskom prvenstvu školskih sportskih društava u atletici

Pojedinačno po disciplinama najuspješniji su bili “zlatni” Borna Ljutić i Ana Marija Dekanić te Luka Barac koji je osvojio brončanu medalju u utrci na 200m s rezultatom 30,61 sekundu

Na nedavno održanom Županijskom prvenstvu školskih sportskih društava u atletici za 5. i 6. razrede, učenici i učenice OŠ “Fran Krsto Frankopan” osvojili su 2 zlatne i jednu brončanu medalju, a obje ekipe (učenici 5. i 6.r. te učenice 5. i 6.r.) zauzeli su na kraju ekipno 7. mjesto.

Pojedinačno po disciplinama najuspješniji su bili “zlatni” Borna Ljutić (100m, sa sjajnim rezultatom od 13,21 sekundu) i Ana Marija Dekanić (suvanje medicinke od 1kg s 2 ruke s prsa (12,90 m); sa gotovo metar i pol boljim rezultatom od srebrne) te Luka Barac koji je osvojio brončanu medalju u utrci na 200m s rezultatom 30,61 sekundu.

I muška i ženska ekipa ostvarila je odlična vremena u štafetnim utrkama 4x100m pa su na kraju i dečki i cure bili na korak do medalje u, uvijek zanimljivim, štafetnim utrkama (dečki 4. mjesto sa 58,66 sekundi, a cure 5. mjesto sa 1:01,97 te samo 0,43 sekunde do bronce).

Sastav dečki: Luka Barac-Mauro Ray Bach-Petar Dujmović-Borna Ljutić
Sastav cure: Ana Marija Dekanić-Marija Maričić-Mia Hrgovčić-Kristina Sindičić

Korak do medalje (točnije 7cm) nedostajalo je i Mauru Ray Bachu u disciplini skok u dalj, ali je na kraju zauzeo odlično 4. mjesto, sa skokom 3,96 metara.

Većini učenica i učenika bio je ovo 1. nastup na ovakvom natjecanju, a i većinu članova ekipa činili su učenici i učenice 5.r., a koji su ostvarili solidne rezultate te je većina i popravila svoje osobne rekorde zabilježene na nastavi ili na pripremama za ovo natjecanje; tako da – pohvala za uložen trud ide za svih.

Na natjecanju su nastupili još i:

100m – Kristina Sindičić (15,54 sek (OR) – 7. mjesto) i David Parčić (16,92 sek (v.k.))
200m – Mia Hrgovčić (34,47 sek (OR) – 7. mjesto) i Estera Tomašić (37,72 sek (v.k.))
600m – Lucija Radić (2:24,59 min (OR) – 10. mjesto i Branimir Čubranić (2:20,08 min (OR) – 9. mjesto)
SKOK U DALJ – Dina Seršić (3,59 m – 8. mjesto)
SKOK U VIS – Natasja Kos (110 cm – 8. mjesto) i Petar Dujmović (120 cm (OR) – 8. mjesto; isto kao 6. mjesto)
VORTEKS – Nikolina Miškić (24,18 m – 8. mjesto) i Gašpar Svetec (34,18 m – 8. mjesto),
Karlo Tancabelić (31,32 m (v.k.)) i Kristian Kamber (30,54 m (v.k.))
MEDICINKA 1kg – Petar Vasilić (11,60 m (OR) – 8. mjesto)

Na Državno prvenstvo školskih sportskih društava za 5. i 6.r. odlaze ekipa učenica OŠ “Nikola Tesla” te ekipa učenika Gornja Vežica.
Njima čestitke, a mi se dogodine vraćamo iskusniji, jači i brži, poručuju iz krčke škole.

error: Content is protected !!